Amasya’da Kamping ( Camping) Yeri – Borabay Gölü


0

“Amasya’ya gittiğimde nerede kalacağım? Acaba hangi otel güzel ve müşterileri memnun mu?” gibi soruları bir kenara bırakın ve Amasya’da kamping (camping) yapmayı düşünün. Amasya size ormanın içerisinde ve gölün kenarında doğa ile başbaşa kamping imkanı sunuyor. Hayatınıza farklı bir deneyim kazanmak ister misiniz?

1. İşte Amasya’daki Kamping ( Camping) Yeri

1.1 Amasya – Borabay Gölü – Kamping imkanı

Amasya'da Kamping İmkanı
https://www.tripadvisor.com.tr izniyle kullanılmıştır – Amasya’da Kamping

Borabay Gölü, Taşova ilçe sınırları içinde yer alıyor. Amasya Merkezine 63 km. ve Taşova ilçesine 15 km. uzaklıkta. Denizden 1050 metre yükseklikte bir krater gölü olarak biliniyor ve aslında bir akarsuyun civarda meydana gelen yıkıntılar nedeniyle tıkanması sonucu, bu doğal set gölü oluşmuştur. Borabay Gölü civarı insanlara çok güzel kamping (camping) imkanı sunuyor.
Orman içinde çiçek kokuları arasında yaylalara günübirlik yürüyüşler de yapabilirsiniz. 
Sarıçam, sedir, kestane ağaçları ile çevreli gölün rengi ormanın yansımasıyla eşsiz bir manzara sunuyor. Borabay Gölü 80 metre genişlik ve 25 metre derinliğe sahip göl, doğu-batı yönünde uzanan bir vadide yer alır.

Eğer Borabay Gölünde kamp kurmak istiyorsanız ateş yakmak yasak değildir. Hatta etrafta bolca kuru odun ve kozalak bulabilirsiniz

Borabay Gölü etrafında temiz hava ortamında yürüyüş yapılabilecek parkurları bulunduğu gibi piknik amaçlı kullanıma uygundur. Ormanlık alan içerisinde konaklamalar için 9 adet bungalov tipi evler, kafeterya, kamp ve piknik alanları, doğa yürüyüş yolları bulunmaktadır.

View this post on Instagram

#kampingturkiye #turkey #amasya #akdosd

A post shared by mehmet isin (@mhmt_isin) on

Amasya’da Kamping İmkanı

Amasya’da Kamping İçin Borabay Gölüne Nasıl Gidilir? – ULAŞIM

Boraboy Gölüne ulaşmak gayet kolaydır. Belediye otobüsleri her gün Taşova ile Borabay arasında düzenli seferler gerçekleştiriyor. Taşova’nın beldeye uzaklığı 18 kilometre. Borabay kasabasına Amasya’dan 63 km. uzaklıkta 45 dakikalık yolculukla ulaşılıyor.

Gölde kayık ile tur atılabilmekte ama Balık avlamak yasak ve yüzme izni kesinlikle yok.

Borabay Gölünde Ücretler:

Çadır Kurma Alanı30₺
2+1 Eski Tip Evler Bilgi için:+90 358 345 50 51
2+1 Yeni Lükse Evler Bilgi için:+90 358 345 50 51
Parka Giriş9₺

Borabay Gölünde Konaklama sezonu 1 Nisan – 1 Aralık arasındadır


Like it? Share with your friends!

0
admin

11 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Amasya’ya daha önce 2 defa gitmiştim güzel bir şehir ama yazınızda geçen yerlerden haberim yoktu önümüzdeki yaz tekrar gideceğim bu sefer borabay gölünede kesin gideceğim yazınız denk gelmeseydi gezdiğimiz yerleri tekrar gezecektim. Bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim.

 2. Uzun zamandır kamp yapacağım bir yer arıyorum inceliyorum gidenlerin videolarını vs. fakat amasyanın borabay gölü oldukça güzelmiş aşırı hoşuma gitti buraya kesinlikle gideceğim yerler listesine aldım. Nasıl gidilir vs şeklinde çok bilgilendirici içerik olmuş teşekkür ederim.

 3. ya hiç anlamadığım bir konu var neden böyle yerler paralı? güzelim turizm yerlerini sömürmek için yaptıkları rezalet bence.Turizmi ayaklandırmak için iş birliği yapacaklarına böyle her şeyden para almalarından ötürü turizmi bitirmeleri beni derinden üzüyor doğrusu…

 4. Fotograflar harika. Bir defa çadırda kaldım. Ben pek sevmiyorum çadırda kalmayı. Tutkunları çok. Güzel bir yazı olmuş emeğine sağlık 😊

 5. Borabay gölüne tek kelime ile bayıldım
  Gerçekten görülmesi gereken bir yermiş
  Umarım gidip görme imkanım olur

 6. Bu yaz bolca yer gezmeyi planlıyorum, özellikle festivalleri. Daha şimdiden uygun fiyata bilet alabilmek adına Kuşadası ve Zeytinli Festivallerinin biletlerini aldım. Şimdilik listemde Amasya yok ancak Borabay gölünü beğendim, kamp yapmak için gidilebilir.

 7. Ne kadar güzel.bir yermiş. Çadır yeri ücreti de çok uygunmuş. Peki ne zaman gitmek daha uygun olur acaba